Under söndagseftermiddagen bestämde vi oss för att åka ut med båten och sedan gå på en liten hike. Ni som känner mig vet att jag älskar hike men dock inte höga höjder. På första bilden ser ni hunden Paix. Han är en valp och gillade båtäventyret sådär.
Vi bestämde oss för att klättra upp i en av Floridas största light house. Kolla bara utsikten vi fick när vi väl kom upp!!
I veckan hade jag kontrollerat med Alaqua Country Club att jag skulle kunna spela in där under måndagen. När jag kommer dit är det stängt. Jag kommer inte ens in på området för vakten låter inte mig köra förbi. Jag blir frustresrad och tänker att jag måste lösa detta på något sätt. Kände att det var ingen ide att bli sur på tjejen som hade gett mig fel information. Jag åker hem och börjar måla av banan från Google Maps. Jag skriver mina mål och försöker hitta all info om som fanns om banan.
Räddarna i nöden!! Jag ringer alla jag känner, jag vill verkligen se banan innan min teetime. Tillslut löser det sig, jag och två tjejer får ta en medlems golfbil och köra runt på banan för att ta noteringar. Vi fick aldrig spelat banan men detta var bättre än ingenting. Kolla golfbilen!!!!!
Klubbhuset på Alaqua Country Club.
Rangen är av vatten, bollarna flyter. Inte min favorit men det ser ganska så häftigt ut!
Tävlingen är igång. Jag hade 71 slag under första rundan. Vi hörs av senare! Mot mer birdies!!